0232 446 51 15

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandOrkad Turizm > KARADENİZ TURU

KARADENİZ TURU

KARADENİZ TURLARI

KARADENİZ - BATUM

4 gece 5 gün

1.Gün:   İZMİR -TRABZON - ZİGANA- SÜMELA- MAÇKA Hava alanından misafirlerin rehber eşliğinde karşılanması. Yörük Çadırında sabah kahvaltısı sonrasında Ayasofya Cami ziyareti.Aynı noktadaki Telkari ve Kazaziye İmalatçıların gezisi.Daha sonra Trabzon'un en güzel ilçelerinden biri olan Maçka'dan geçerek,Coşan Dere Vadisi'nden devam ederek Sümela'ya ulaşıyoruz. Sümela Manastırı ziyareti sonrasında,Zigana Dağı'nda öğlen yemeğimizi alıyoruz ve Gümüşhane ili Torul ilçesi sınırlarında bulunan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz.Dönüşümüzde Maçka'da İpek Yolu Otel veya Büyük Sümela Oteli'nde konaklıyoruz.

  2.Gün:  SÜRMENE- OF-UZUNGÖL-RİZE-AYDER YAYLASI Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra,Trabzon Sürmene ilçesindeki Sürmene Bıçakları ( sürdovbisa) ziyareti. Of ilçesinde Özçay Fabrikası'nda çayın imalatı hakkında bilgi alıp,dinlenme çayı içtikten sonra Uzungöl'e hareket ediyoruz. Uzungöl'de 2 saatlik serbest zaman verdikten sonra öğlen yemeği alıyoruz.Sonrasında buradan hareket ederek Rize'ye geliyoruz.Rize'de Rize Bezi imalatçılarını geziyoruz.Deniz sahilini seyrederek Ardeşen ilçesine geliyoruz ve Fırtına Vadisi'ne geliyoruz.Fırtına Vadi'sinden ilerleyerek Ayder Yaylası'na ulaşıyoruz.Sis Otel veya Haşimoğlu vb. otelde konaklıyoruz. 

3.Gün:   KAÇKAR DAĞLARI- ZİLKALE-HOPA  Minibüsle Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan  Kavron Yaylası'na geliyoruz.Daha sonra öğle yemeği için Fırtına Vadisi'ne dönerek Osmanlı Restoran veya Pınar Alabalık Tesislerine gidiyoruz.Yemek bitiminde yine minibüsle tamamen doğal ortamda bulunan Zilkale'yi ziyaret ediyoruz.Sonrasında Hopa'da kalacağımız otel Peronti veya Paluri v.b otelde konaklıyoruz.

  4.Gün:  BATUM  Kahvaltı sonrası otelden çıkıyoruz.Sarp sınır kapısını geçerek Batum'a gidiyoruz. Batum gezisini tamamlayıp,otelimize yerleşiyoruz.

 5.Gün: HOPA- BORKÇA KARAGÖL Otelimizdeki sabah kahvaltısından sonra Hopa-Borçka istikametinden seyrederek takriben 2000 metre yükseklikteki bir heyelan gölü olan Borçka Karagöl'ü ziyaret edip,Trabzon'a hava alanına doğru hareket ediyoruz.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER;

1)    Gruba özel otobüs

2)    Gruba özel rehber

3)    Otellerde alınan sabah akşam yemekleri

4)    İlk gün sabah kahvaltısı. Son gün akşam yemeği

 

FİYATA DAHİL  OLMAYAN HİZMETLER;

1)    Uçak bileti

2)    Müze girişleri

3)    Öğle yemekleri

4)    Yayla çıkış ücretleri ( minibüs ile 15 tl )

5)    Yurt dışı çıkış harcı (15 tl )

6)    Şahsi harcamalar

 

TUR ÜCRETİ : 790 TL + Uçak bileti

 

KARADENİZ KÜLTÜR TURLARI

9 GÜN-8 GECE / 7 gece otel konaklama

1.Gün Cuma : ORKAD TURİZM,19.30. İzmir Lozan Meydanı 20.00 Bornova Ege üniversitesi kampus önünden katılacak misafirlerimizle GERÇEK TURİZM otobüs içi ikramları eşliğinde Manisa – Balıkesir – Bursa üzerinden Bolu’ya doğru yol alma.

2.Gün Cumartesi : ABANT GÖL’Ü - SAFRANBOLU – KASTAMONU Sabah yolda alınan kahvaltının ardından Abant Göl’ü gezimizin ardından Safranbolu’ya hareket. Gezimize Tarihi Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Cinci Hoca Hanı, Cici Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi ( Müzesi ), Pazar Yeri, Arastacılar Çarşısı yemeniciler), Köprülü Camii, Güneş Saati, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akça Su Kanyonu, Semerciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Lokum Tarihçesiyle birlikte lokum alışverişi, Hıdırlık Tepesi’nden Eski Rum ve Türk mahallelerinin panoramik seyri, Saat Kulesi gezilerinden sonra Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı’nı Nasrullah Camii ve Meydanı’nı gezdikten sonra İsmail Bey Külliyesi’ni görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde

3.Gün Pazar : SİNOP -SAMSUN–– BANDIRMA VAPURU ( MAKET ) -ÜNYE-FATSA Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Taşköprü yoluyla Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop’ta maket gemi yapım atölyeleri, liman tarihi hapishaneyi gezip limanda biraz dolaştıktan sonra Gerze üzerinden Samsun’a ulaşıyoruz. Bandırma Vapuru- ATATÜRK Anıtı ve İlk Adım Anıtı’nı görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Terme-Ünye yolu ile  Fatsa’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde

4.Gün Pazartesi : ORDU – BOZTEPE – GİRESUN- KARACA MAĞARASI – ZİGANA GEÇİDİ  Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Boztepe'ye çıkarak kenti kuş bakışı seyrediyoruz. Ordu gezisini takiben Giresun'a hareket ediyoruz. Giresun kalesi ve Topal Osman Mezarını (Panaromik) görerek Bulancak  Keşap – Espiye –Trebolu Kürtün üzerinden Torul’daki sarkıt ve dikitleriyle meşhur Karaca Mağarası’nı göreceğiz. Mağaraya gezisini takiben Zigana Geçidine hareket ediyoruz. Zigana Geçidi geçit öncesi doğal yapı ile geçit sonrası yapının farklılıklarını görüyor Hamsi köy’ün meşhur sütlacını tatmak için verdiğimiz molada Zigana Dağları’nı izleme şansımız olacak. Akşam yemeği konaklama  ZİGANA’DA YAYLA KENT.

5.Gün Salı :  SÜMELA MANASTIRI -SARP SINIR KAPISI –BATUM(GÜRCİSTAN)-HOPA

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan 1650 Mt yükseklikte SÜMELA MANASTIRI’NI geziyoruz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su kemerleri, Kaya Freskleri gezdikten sonra, Batum'a hareket ediyoruz.  Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. St. Mathias`in mezarını Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros ) Kalesi'ni geziyoruz. Batum şehir turu ardından Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi gezintisinin ardından şehir merkezine yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıyoruz. Hopa’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama HOPA Cihan otel.

Önemli Not: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Babanın Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir

TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZIZ İLE GEÇİŞ YAPILACAKTIR. 15 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ VE GÜRCİSTAN MİNÜBÜS ÜCRETİ  MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

6.Gün Çarşamba :  ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA DERESİ – AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Karadeniz’in en doğusuna doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. AYDER YAYLASINA hareket ediyoruz. Kaçkarlar’ın Fırtına Vadisi boyunca doğa turu yapacağız. Eko sistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprü’sünü görüp fotoğraflıyoruz. Dünyanın en güzel eko sistemine sahip Balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü'lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında 'Yaylaların Sultanı  Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. AKŞAM YEMEĞİ KONAKLAMA AYDER YAYLASI(‘’HAYDEN HORANA’’)

7.Gün Perşembe : RİZE  –UZUNGÖL

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Rize Bezi alışverişini yapıyoruz. Rize merkezde kısa bir turun ardından birde kuşbakışı Rizeyi seyretmek ve Rize Çayını tatmak için Rize Kalesine çıkıyoruz öğle yemeği için serbest zaman RİZE’ de Dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görmek amacı ile Çay Fabrikasında yapacağımız gezinin ardından Of - Çaykara üzerinden Uzungöl'e hareket ediyoruz. Karadeniz’in diğer pek çok gölü gibi bir heyelan sonucu oluşmuş Uzungöl’ün eşsiz doğasında yürüyüşler yapıyoruz.Akşam yemeği konaklama otelimizde.

8.Gün Cuma : TRABZON –SÜRMENE-GİRESUN-ORDU-AMASYA

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Sürmene’de MEMİŞOĞLU KONAĞI’nı geziyoruz.Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan TRABZON’A varıyoruz. Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti ardından 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz  Telkari Atölyesi ve Mağazasını gezdikten sonra Giresun –Ordu-Samsun sahil yolu boyunca güzellikleri seyrederek yavaş yavaş yeşile veda ederek ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde

9.Gün Cumartesi : AMASYA- ÇORUM -İZMİR’E DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya 'ya gezimize Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi ve kalenin içindeki kral mezarları (panoramik),Yeşilırmak’a uzanan cumbalar, Ferhat ile Şirin efsanesine ait su kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Selçuklulardan kalma Gök Medrese, Fethiye Cami, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, gibi birçok tarihi yapı ve eseri dolaşıp, Kent müzesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi Amasya’da alıyoruz. Müzede ilginizi en çok İlhanlılar döneminden kalma mumyalar çekecektir. Müze gezisi sonrası Amasya’dan ayrılarak İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Ankara – Afyon – Uşak üzerinden gece geç saatlerde İzmir ’de oluyoruz.

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 7 Gece Y.P Konaklama- * Açık Büfe 7 Sabah Kahvaltısı* 7 Akşam yemeği (Açık Büfe veya Set Menü) * Kişi sayısına göre Otobüsler İle Ulaşım* Rehberlik Hizmetleri * Çevre Gezileri *Otobüs İçi İkramları* ORKAD Tur Güvencesi * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İlk gün sabah kahvaltısı *Tüm Öğlen Yemekleri * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler * Tüm Özel Harcamalar* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar * Müze- Ören Yeri -Milli park Girişleri *Yayla ve Gürcistan  Minibüs ücretleri – (Tura iştirak eden misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür

TUR ÜCRETİ KİŞİ BAŞI

NAKİT

K.KARTI TEK

K. KARTI 3 TAKSİT

K. KARTI 6 TAKSİT

K. KARTI 10 TAKSİT

990 TL

990TL

1.100 TL

1.150 TL 

1. 200 TL  

 

 

 

 

 

 

ORKAD TURİZM

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

orkadtur.com 2014 © Copyright - Tüm Hakları Saklıdır

bulutomo